Namíbia - Wonderland (Fly & Drive)

Destinácia: Namíbia
Kód zájazdu: 1325189
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program

1: WINDHOEK
Po prílete do Windhoek privítanie zástupcom partnerskej CK, nasleduje požičanie auta, ubytovanie.

2: KALAHARI DESERT
Dopoludnia možnosť prehliadky metropoly Namíbie, potom cesta na juh k červeným dunám púšte Kalahari. Cestou pozorovanie zveri. Ubytovanie.

3 - 4: FISH RIVER CANYON
Prejazd k druhému najväčšiemu kaňonu sveta. Cestou návšteva háju neuveriteľne pôvabných stromov Quiver Trees v Giants 'playground and Quiver Tree Forest. Po ďalších dvoch hodinách jazdy sa ocitneme v divokej krajine rezervácie Ritchveld a na dosah Hadej rieky, ktorá nám čoskoro odhalí produkt svojej tisícročnej práce - totiž Fish River Canyon, druhý najväčší kaňon planéty. Prehliadka kaňonu najlepšie z vyhliadky Fish River Canyon Viewpoint. Návrat do hotela, prípadne sa môžete vydať do neďalekého Canyon Roadhouse na vyhlásený amarulový koláč.

5: LUDERITZ
Skoro ráno odchod cez púšť Namib do prímorského Luderitz, živej pripomienky nemeckého osídlenia z konca 19. storočia. Cestou zastávka v Aus s nádhernou budovou stanice (dobré jedlo). Popoludní prehliadka mesta, odkiaľ do sveta prúdia diamanty z oblasti Sperrgebiet. Deň môžete zakončiť posedením v niektorej z početných reštaurácií a za hrejivého západu slnka.

6: KOLMANSKOP
Dopoludnia prehliadka magického mesta duchov Kolmanskop, kde v roku 1908 odštartovala fascinujúca diamantová horúčka. Potom sa vydajte kúsok späť na mys Diaz (Dias Point) s kolóniami plameniakov a miestom, kde v roku 1488 pristál objaviteľ Bartholomeo Dias (celkom cca 2,5 h). Prejazd na ubytovanie v úpätí prekrásnych hôr Tiras Mountains.

7: SOSSUVLEI
Prejazd do Sesriem. Cestou návšteva Duwisib Castle a popoludní po ubytovaní sa potom vydajte do neďalekého Solitaire na žemle do miestnej pekárne, reštaurácie či len tak na pivo.

8: SOSSUVLEI A DEADVLEI
Skoro ráno - ešte pred svitaním - vyrazíme pozdĺž koryta rieky Tsauchab obklopení dunami žiariacimi v lúčoch vychádzajúceho slnka. V samom závere presadneme do terénnych vozov - jazdia ako shuttle za cca R100/os - bez nich by sme ťažko prekonali posledné kilometre hlbokého piesku a dosiahli jedno z najpozoruhodnejších miest Namíbie - Sossusvlei a Deadvlei čiže magické zhromaždenia vody (môžete skúsiť vo svojom vozidle, ale len s výrazne odfúknutými pneumatikami). Táto očarujúca biela panva obklopená vekovitými stromami Camelthorn a impozantnými oranžovými dunami je pravou pastvou pre oči. Tu končí svoju púť voda rieky Tsauchab, ktorá nedokáže vzdorovať pásu nenásytných piesočných vĺn a nikdy sa preto nedostane k oceánu. Ranné mäkké svetlo a scenérie Sossusvlei sú medzi fotografmi považované za zázrak. Po návrate z parku sa ešte vydajte na objavnú a nenáročnú výpravu k malému - za to však pôvabnému kaňonu Sesriem.

9: SWAKOPMUND
Cesta drsnou krajinou púšte Namib cez Solitaire, obratník Kozorožca a Kuiseb Canyon do prímorského a celkom nemeckého mestečka Swakopmund.

10: SWAKOPMUND
Ďalší deň ráno plavba v zátoke Walvis Bay s pozorovaním tuleňov (fakultatívne), delfínov a morských vtákov (fakultatívne, môžeme zabezpečiť). Po návrate do Swakopmund (prezývané ako spiaca kráska môžete) odpočívať, zájsť na trhovisko, relaxovať pri mori, navštíviť niektorú z reštaurácií či len tak zájsť na pivo a vstrebať atmosféru tohto pôvodne nemeckého koloniálneho mesta.

11: ERONGO RANGE & SPITZKOPPE
Dnes si vychutnáme neuchopiteľnú nádheru Namibskej púšte. Uvidíme záhadné rastliny Welwitchia Mirabilis, zastavíme na hrane rozorvanej Mesačnej krajiny (Moon Landscape). Cesta pozdĺž pôvabného pohoria Erongo k jednej z ikon Namíbie - žulovej hore Spitzkopp, ktorá ako červený maják v mori piesku čnie k horizontu. Cestou možnosť návštevy dediny Sanov (Krováci).

12: DAMARALAND & HIMBA
Návšteva Twyfelfontein s 2 500 skalnými maľbami a ďalej aj skameneného lesa Petrified Forest. Presun do osady kmeňa Himba s preslávenými krásavicami, ktoré skrývajú svoje pôvaby len koženými sukienkami a "umývajú" sa dymom kadidiel.

13 - 14: ETOSHA NP
Konečne! Pre domorodcov Miesto preludov, pre nás Etosha. Safari umocní pestrá krajina, soľné panvy a početné napájadlá s nosorožcami, žirafami, slonmi, levmi, stádami zebier a mnohými druhmi vtákov.

15: ETOSHA NP
Celodenné safari v Etosha NP.

16: CENTRÁLNA NAMÍBIA
Odchod z parku a cesta k najväčšiemu meteoritu sveta Hoba. Váži 60 ton a zavítal k zemi pred 80 tisíc rokmi.

17: WINDHOEK
Príchod do Windhoek, koniec programu.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
prenájom vozidla 4x4 (Toyota RAV 4x4) v programe Classic Max
16 x nocľah kategórie Classic (3*) I 16 x raňajky I 1 x večera
16 x nocľah kategórie Superior (4*) I 16 x raňajky I 13 x večera
16 x nocľah kategórie Guestfarms / farmy (3-4*) I 16 x raňajky I 6 x večera

Prenájom vozidla zahŕňa:
prenájom vozidla kategórie 4x4 pre 2 osoby
neobmedzené km
1x autorizovaný vodič navyše
všetky dane
Premium Collision Damage a Theft waiver - čiže nulová spoluúčasť pri nehode či odcudzení vozidla.

Cena nezahrnuje:
leteckú dopravu z / do Namíbie
služby delegáta I prepitné I vstupy do národných parkov
stravovanie inak ako uvedené I benzín, mýto, parkovné, GPS
víza do Namíbie na mieste za cca $ 70
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Prenájom vozidla nezahŕňa:
iné náklady spojené s vozidlom (benzín, mýto, parkovné atď.) I contract fee (cca R50-100) I poplatok za jednosmernú výpožičku I GPS

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,29 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 36,19 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »