Samoa - Tonga - Fidži - Vanuatu

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1300629
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy/Viedne cez Seoul do Apia.

2: SAMOA / APIA
Prílet do Apia skoro ráno (v noci). Transfer do hotela, nocľah. Raňajky, voľno, popoludní poldenný okruh po metropole Samoa s návštevou múzea Roberta Louisa Stevensona a jeho hrobu, prístavu, trhu so zeleninou Maketi Fou a morskej rezervácie Palolo. Apia je preslávená ohromnou koncentráciou kostolov väčšiny protestantských denominácií a aj napriek všetkej modernizácii si udržuje tichomorský šarm. Nocľah v Apia.

3: ZÁPADNÉ UPOLU
Raňajky. Celodenný výlet po západnom pobreží Upolu s kúpaním na miestnych scénických plážach, piknikovým obedom pod palmami a návštevou horského vnútrozemia ostrova Upolu. Nocľah v Apia.

4: VÝCHODNÉ UPOLU
Odchod pozdĺž východného pobrežia. Návšteva dediniek a drevorezbárov v osade Uafato. Prejazd priesmykom Le Mafa na južné pobrežie, návšteva vodopádu Sopoaga. Obed v dedine Laloman na myse Tapaga, možnosť kúpania na miestnych plážach. Nocľah v Apia.

5: APIA – (SAVAI ’I)
Raňajky. Voľný deň v Apia, možnosť fakultatívneho leteckého výletu na druhý hlavný ostrov Samoa Savai'i, ktorý je vyhlásený nedotknutou prírodou a tradičným spôsobom života. Nocľah v Apia.

6: SAMOA / APIA – TONGA / NUKU- ’ALOFA
Raňajky. Transfer na letisko, odlet na Tongu cez medzinárodnú dátovú hranicu.

7: TONGATAPU
Prílet na Tongu (časový posun + 24 h), transfer do hotela v Nuku'alofa. Tonga patrí k jednej z najsvojráznejších krajín južného Pacifiku a je jediným kráľovstvom Tichomoria. Prehliadka ostrova Tongatapu so zastávkou pri kráľovskom paláci a mieste, kde bola chovaná korytnačka Tui Malilo, ktorú Tonžanom daroval kapitán Cook. Korytnačka zomrela vo veku asi 200 rokov iba pred 40 rokmi a je dodnes na Tonze uctievaná. Prehliadka kráľovských hrobiek langi, tzv. polynézskych pyramíd, a tajomného megalitu Ha' amon ga'a Maui, ktorý mal asi astronomickú funkciu a patrí. Večer koralové útesy pri Houmy na južnom pobreží s nepravými gejzírmi, ktoré chrlia vodu do výšky 30 m. Zastávka v dedine Kolovai s posvätnými netopiermi, ktorí obsypávajú stromy. Nocľah v Nuku'alofe.

8: TONGATAPU – HA’APAI
Raňajky. Odlet do súostrovia Ha'apai, transfer na malebný ostrovček Foa, ubytovanie v plážovom hoteli. Pobyt na pláži. Nocľah a večera na Foa.

9: FOA
Raňajky. Voľný deň na jednej z najkrajších pláží Tongy, možnosť šnorchlovania a výletu na blízky koralový ostrovček, ktorý je prírodnou rezerváciou. Večera a nocľah na Foa.

10: FOA – NUKU’ALOFA – FIDŽI
Raňajky. Odlet do Nuku'alofy, odtiaľ pokračovanie do Nadi na Fidži. Transfer do hotela na pláži pri Nadi. Nocľah.

11: MAMANUCA-I-RA – YASAWA
Raňajky. Odchod do prístavu, odplávanie do malebného súostrovia Mamanuca-i-ra a súostrovia Yasawa. Obed a večera na ostrove Waya, pobyt na pláži, nocľah.

12: WAYA
Plná penzia. Poldenný výlet po plážach s možnosťou požičania morských kajakov, podvečerná prechádzka džungľou. Nocľah.

13: WAYA– NADI
Raňajky. Popoludní lodný transfer späť do hotela pri Nadi. Nocľah.

14: NADI – SUVA
Raňajky. Celodenný výlet pozdĺž pobrežia do hlavného mesta Fidži Suvy s návštevou múzea so zvyškami zo vzbúreneckej lode Bounty a obedom na nábreží a prehliadkou centra mesta. Suva je neuveriteľnou zmesou národov, rás a náboženstiev, mestu dominuje viktoriánska promenáda s dominantou Starej radnice. Návrat do Nadi, nocľah.

15: FIDŽI / VITI LEVU – VANUATU / EFATE
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Port Villa na ostrove Efate. Prehliadka ospalého koloniálneho hlavného mesta Vanuatu, ktoré je pôvabnou zmesou anglických a francúzskych koloniálnych víl, s malajskými, čínskymi i miestnymi prvkami. Prehliadka kultúrneho strediska so zaujímavou zbierkou melanézskych artefaktov, vrátane šípov z ľudských kostí. Transfer do hotela, pobyt na pláži, nocľah.

16: EFATE – TANNA
Odchod na letisko, odlet na ostrov Tanna, zoznámenie sa so zaujímavými náboženskými obradmi, tzv. kargo kulty, ktoré vznikli počas obdobia II. svetovej vojny. Podvečerný výlet k najaktívnejšej sopke Melanézie Yasur, ktorá dňom i nocou chrlí lávu. Yasur čnie do výšky 360 metrov nad okolité lávové polia. Sopečná láva je tu veľmi väzká a vytvára veľkolepé a predvídateľné ohňotrysky, a to najmä za súmraku. Nocľah na Tanna.

17: TANNA - EFATE
Transfer, odlet do Port Villy, transfer do hotela, pobyt na pláži. Nocľah na Efate.

18: PORT VILA – NADI – SEOUL – PRAHA
Raňajky. Odchod na letisko, odlet do Prahy/Viedne. (Možnosť predĺženia pobytu na Novom Zélande).

19: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.
Zmena programu vyhradená.
Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Seoul – Nadi – Apia – Nadi – Nuku‘alofa – Ha’apai – Nuku’alofa – Nadi – Port Vila – Tanna – Port Vila – Nadi – Seoul – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie)
17 x nocľah v hoteloch 3* (na Waye a Tanne v štýlových bungalovoch) s raňajkami
program, transfery a stravovanie podľa itinerára
miestneho sprievodcu
českého sprievodcu (min 12 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové poplatky - viď cenník
vízum do Kráľovstva Tonga 60,- EUR (VYBAVENIE TONGSKÉHO VÍZA TRVÁ DVA MESIACE)
fakultatívne výlety
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,23 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,06 USD

Zobraziť všetky »