Z Victoria Falls do Kapského Mesta

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1300707
Cena od: 3 809 €
Príplatky od: 379 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

01.05.2025 20 dní First Minute 3 809 € +379 € odlet: Praha letecká
30.06.2025 20 dní First Minute 3 889 € +379 € odlet: Praha letecká
05.09.2025 20 dní First Minute 3 889 € +379 € odlet: Praha letecká
06.10.2025 20 dní First Minute 3 889 € +379 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Nádherné Kapské Mesto, ohromujúci Fish River Canyon, najstaršie duny sveta v Sossuvlei, fantastické Safari v Etosha & Chobe a úžasné Viktóriine vodopády. Dobrodružstvo sa začína...


Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a let do Victoria Falls spravidla s prestupom v Johannesburgu.

2: VICTORIA FALLS: DYM, KTORÝ HRMÍ...
Prílet do Victoria Falls, stretnutie so sprievodcom, transfer do hotela. Poobede plavba po rieke Zambezi. V zlatej farbe zapadajúceho slnka a s drinkom niečoho tvrdšieho sa oddáte pozorovaniu divokej zvery v hrejivej atmosfére početných delt rieky.

3: PO STOPÁCH EMILA HOLUBA
Prehliadka vodopádov! - jedného z najkolosálnejších divov sveta. Spomeňme si v tejto chvíli na českého cestovateľa Emila Holuba, ktorý je autorom vôbec prvej podrobnej mapy vodopádov a ich okolia. Doobedie je možné si spestriť voliteľnou aktivitou napr. letom helikoptérou nad vodopádmi, štýlovou večerou Boma alebo stretnutím sa s levmi. K mimoriadnym zážitkom patrí tiež návšteva koloniálneho Victoria Falls hotel z roku 1904, vychádzka k Batoka Gorge - vyhliadke na úchvatný katarakt vodopádov a zúrivej masy Zambezi alebo výlet na železničný most oddeľujúci Zimbabwe od Zambie.

4: OBKĽÚČENÍ SLONMI
Ráno opäť priestor pre voliteľné aktivity. Nasleduje krátky prechod do Botswany, ubytovanie a poobedňajšia safari plavba v rezervácii Chobe, kde žije najväčšie stádo slonov v Afrike a ktorá vyniká špičkovými podmienkami pre pozorovanie zvierat na brehoch rieky Chobe.

5: SAFARI & CAPRIVI STRIP
Pred úsvitom ďalšie safari v Chobe NP. Tentokrát v terénnom voze sa vydáme za predátormi, krokodílmi, pasúcimi sa hrochmi či byvolmi. Prechod do Capriviho pruhu - najzelenšej časti zeme hraničiacej s ďalšími tromi africkými štátmi. Deň zakončíme v oblasti Popa Falls pri brehu legendárnej rieky Okavango.

6: CAPRIVI STRIP & HOBA METEORIT
Dnes nás čaká cesta do Tsumeb, pred tým sa ešte pozrieme na najväčší meteorit sveta Hoba. Tento železný "drobček" s váhou 60 ton zavítal na zem pred 80 tis. rokmi. Na svoje objavenie však čakal až do roku 1920.

7: KRAJINA PRELUDOV - SAFARI V ETOSHA NP
Konečne! Pre domorodcov Miesto preludov či Zem suchej vody, pre nás Etosha. Celodenné safari v otvorenom terénnom voze v tejto unikátnej rezervácii umocní nesmierne pestrá krajina, nekonečné soľné panvy a početné napájadlá s nosorožcami, žirafami, slonmi, levmi, stádami zebier a množstvom druhov vtákom. Nocľah vnútri parku.

8: SAFARI V ETOSHA NP
Ďalšie celodenné safari 4x4, tentokrát vo východnej časti rezervácie, výjazd z parku, nocľah.

9: KRÁSKY KMEŇA HIMBA & BRANDEBERG
Návšteva osady kmeňa Himba s preslávenými krásavicami, ktoré zakrývajú svoje pôvaby krátkymi koženými sukničkami a "umývajú" sa dymom kadidiel. Potom presun k úpätiu najvyššej hory zeme Königstein, ktorá svojou 2,5 km výškou dominuje horizontu.

10: MESAČNÁ KRAJINA & SPITZKOPPE
Mäkký úsvit v pohorí Brandberg nás vyprevadí k White Lady Painting - krováckym maľbám starým viac ako 2000 rokov. Nasleduje cesta k žulovej hore Spitzkoppe, ktorá ako maják v mori piesku ukazuje cestu zblúdilým cestovateľom. Neskôr poobede si vychutnáme neuchopiteľnú nádheru Namibskej púšte na hrane potrhanej Mesačnej krajiny - Moon Landscape. Príchod do prímorského Swakopmund.

11: SWAKOPMUND & PLAVBA
Ráno plavba v zátoke Walvis Bay s pozorovaním tuleňov, delfínov a morských vtákov. V dopoludňajšom slnku si vychutnáme čerstvé ustrice a víno (v cene). Po návrate do Swakopmund, prezývaného spiaca kráska, môžete odpočívať, zájsť na trhovisko, "motať" sa pri mori, navštíviť niektorú z reštaurácií či len tak zájsť na pivo a vstrebať atmosféru tohto pôvodne nemeckého koloniálneho mesta.

12: SOLITAIRE - SESRIEM CANYON
Cestou zo Swakompund zastavíme v kaňone Kuiseb, ktorý ako mohutná prekážka bráni piesočným vlnám v ceste ďalej na sever. Potom prekročíme obratník Kozorožca - áno, určite sa vyfotíme a v Solitaire vás dostane vôňa jablkového koláča v McGregorovej pekárni. Čas pokročil tak akurát, aby nám "prihral" dokonalé svetlo zapadajúceho slnka pri prehliadke zákutí nesmierne pôvabného kaňonu Sesriem.

13: SOSSUSVLEI & DEAD VLEI
Pred úsvitom sa vydáme do jedného z najpozoruhodnejších miest Namíbie - Sossusvlei & Dead Vlei. Očarujúca biela panva obklopená vekovitými stromami Camelthorn a impozantnými oranžovými dunami je pastvou pre oči. Tu končí púť voda rieky Tsauchab, ktorá nedokáže vzdorovať pásu nenásytných piesočných dún a nikdy sa tak nedostane k oceánu. Ranné mäkké svetlo a scenérie Sossusvlei sú považované za zázrak. Potom sa najstaršou púšťou sveta Namib vydáme k prímorskému Luderitz, živej pripomienke nemeckej kolonizácie.

14: CAOE DIAZ & TAJOMNÝ KOLMANSKOP
Doobeda prehliadka magického mestečka duchov Kolmanskop, kde v roku 1908 odštartovala náhodným nálezcom fascinujúca diamantová horúčka. Krátke zoznámenie sa s mestom, odkiaľ do sveta prúdia diamanty z oblasti Sperrgebiet, zastávka na myse Diaz s kolóniami plameniakov. cestou do Hobas skúsime uloviť fotku divokých koní v Garub a niečo dobré pod zub ponúkne reštaurácia v nádhernej budove stanice v Aus. Neskoro popoludní príchod do Hobas.

15: FISH RIVER CANYON - 2. NAJVÄČŠÍ KAŇON SVETA
Sme v Ais, divokej krajine rezervácie Ritchveld a na dosah Rybej rieky, ktorá nám čoskoro na pôsobivej vyhliadke odhalí produkt svojej tisícročnej práce - totiž Fish River Canyon, druhý najväčší kaňon planéty. Odtiaľto sa vydáme k termálnym prameňom Ais Ais (kúpanie fakultatívne) a nakoniec prekročíme Orange River, rieku "diamantov" a najdlhší tok Južnej Afriky.

16: NA ŠÁLKU ČAJU ROOIBOSU - KAPSKÉ MESTO
Doobeda prípadná zastávka v rezervácii Goegap - v raji kvetín a domova antilopy skákavej (Springbok), ikony Južnej Afriky (vstup fakultatívne a len v októbrovom termíne, kedy je obdobie kvetov). Potom nás Slonia rieka povedie krajinou vínnych fariem ďalej na juh až k citrusovým plantážam u Clanwilliam, kde zastavíme na šálku dobrého Rooibosu. S pohorím Cederberg sa blíži finále - príjazd do strhujúceho Kapského Mesta, ktoré s prehľadom atakuje predná pozícia rebríčkov najkrajších miest sveta.

17: KAPSKÉ MESTO & SKVELÉ VÍNA
Dnes podnikneme prehliadku mesta s trhoviskom Greenmarket, pestrofarebnou štvrťou Bo-Kaap či srdcom mesta v oblasti The Company Garden. Vyvezieme sa lanovkou na Stolovú horu, možno stihneme i návštevu botanickej záhrady Kirstenbosh. Vydáme sa tiež do oblasti Stellenbosch za skvelými vínami, ktorých kvalita ťaží z révy kultivovanej teplým podnebím a chladným, slaným vzduchom oceánu (vstupy fakultatívne).

18: KAPSKÉ MESTO: MYS DOBREJ NÁDEJE
Cestou k Mysu Dobrej nádeje podnikneme plavbu k ostrovu tuleňov v zátoke Hout Bay. Odtiaľ sa horským pásom Chapman´s Peak vydáme ku Cape Point - miestu dramatického stretávania sa dvoch svetových oceánov. Miestu pštrosov, paviánov a širokých kobercov fynbosu - porastu s tisícimi druhmi rastlín. Cestou späť zastávka v kolónii tučniakov pri Simons Town (vstupy fakultatívne).

19: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Podľa času odletu doobedňajšia návšteva prístavnej promenády Victoria & Alfred Waterfront s obchodmi a reštauráciami. Poobede transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

20: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

POZNÁMKA:

safari 4x4 = v otvorenom terénnom aute s rangerom
Minimálny počet účastnikov: 14 osôb.

Doprava na mieste:
Investovali sme do prestavby vozu Mercedes Sprinter, ktorý je našim klientom k dispozícii pre všetky termíny zájazdov Námíbia -. zvodná a nepoznaná a Z Kapského Mesta do Victoria Falls.
Prečo? Odpoveď je jednoduchá. Najmä v Namíbii sa budeme väčšinou pohybovať po nespevnených cestách (štrk, prach a ujazdená soľ). Prašnosť ciest je extrémna a kvalita značne nevyrovnaná. 6 až 9-miestne vozy z požičovní, ktoré používa konkurencia (i my sme ich doposiaľ využívali) nedokážu účinne vzdorovať prachu, nekonečnému trmácaniu, častým opravám pneumatík, výpadkom klimatizácie a ďalším nástrahám nespevnených ciest...
...nový voz povznesie úroveň cestovania našich klientov na úplne inú úroveň - posúďte sami:
samostatný agregát klimatizácie pre prednú i zadnú časť vozu s vlastným batériovým okruhom, otrasuvzdorná úprava, rozvod potom v prevedení ducted - a teda s vlastnou reguláciou klimatizovaného vzduchu nad každým sedadlom (ako v lietadle)
spevnená konštrukcia vozu, dvojitá podlaha tlmiaca otrasy a hluk
veľké terénne kolesá tlmiace otrasy a minimalizujúce riziko defektov
plne otvárateľná tzv. safari okná
chladnička na palube (40 l)
PA audio systém pre prenos výkladu sprievodcu ku každému klientovi

Rezervácia predných či iných miest v akomkoľvek dopravnom prostriedku nie je v rámci zájazdov CK možná.

Orientácia: zájazd môže byť realizovaný opačne a teda v smere z Victoria Falls do Kapského Mesta. Itinerár, program, ubytovanie, radenie nocľahou, doprava a všetky inkluzivity a služby zostanú bez zmeny a zachované.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Victoria Falls, Cape Town – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
preprava pohodlným, špeciálne upraveným vozidlom Mercedes Sprinter (odhlučnenie, tlmené otrasy, klimatizácia, safari okná, chladnička, terénne kolesá)
služby sprievodcu CK (sprievodca = šofér)
ubytovanie kategórie 3* (hotely, bungalovy, lodge)
17 x raňajky & 1 x večera
safari: NP Etosha - 2 x celodenné (4x4), NP Chobe (1 x safari plavba a 1 x ranné safari 4x4)
vstupy do národných parkov: Cape Point, Fish River Canyon, Ais-Richtersveld, Namib Naukluft, Etosha, Chobe a Victoria Falls
vstupy/aktivity: Chapman’s Peak, mestečko duchov Kolmanskop, prevoz 4x4 do Sossusvlei, White Lady Painting, plavba (Walvis Bay), dediny Himba, meteorit Hoba, plavba po Zambezi

Cena nezahrnuje:
letiskové a bezpečnostné taxy 379,- EUR
iné vstupy a výlety, ako sú uvedené v programe
vízum do Namibie (cez CK 150,- EUR/osoba) - na mieste možné iba pri prílete do Windhoek
vízum do Zimbabwe cca 30,- $/vstup (na mieste)
prepitné
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,29 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 36,19 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »