Papua Nová Guinea, luxusný Singapur a Fiji

V našej ponuke doplnkových služieb k tomuto zájazdu nájdete Najlepšie hotely sveta: Kokomo Private I Typ izby Beach Front Villas so súkromným bazénom.  foto: Kokomo Island /uploads/usr/3452/fiji.jpg Ľuboš Fellner Vás pozýva na exotickú cestu Papuou s oddychom na fantastickom Fiji. Prešiel ho 7 krát Ako hodnotí pláže na tomto ostrove? Ak Vás zaujíma viac o nepoznanej Oceánii, prečítajte si Ľubošov Čaká Vás fantastická cesta Papuou a 5 dní oddychu na Fiji. foto: Kokomo Island Úžasné ihrisko Natadola Bay Užite si pobyt na Fiji na súkromnom ostrove v luxusnom plážovom rezorte Kokomo Private Island. foto: Výhľad z Vašej izby typu Beach Front Villas. foto: Kokomo Island Na privátny ostrov Kokomo sa dostane z hlavného ostrova Nadi hydroplánom/helikoptérou. foto: Kokomo Vychutnávať si budete absolútny pokoj. foto: Kokomo Island Kokomo Private Island Fiji ponúka rôzne druhy aktivít. foto: Kokomo Island Cvičíte jogu? Tu si ju môžete vyskúšať na plávajúcom móle.  foto: Kokomo Island Pre aktívnych klientov odporúčame skúsiť paddle board.  foto: Kokomo Island Plavenie sa na mini catamarane.  foto: Kokomo Island V reštaurácií ochutnáte to najlepšie poké od šéfkuchárky Caroliny Oakleyovej.  foto: Kokomo Island Alebo si užijete privátnu party na ostrove?  foto: Kokomo Island Poldňová rybačka z paluby luxusnej jachty Riviera 4000 Expres. foto: Kokomo Island Beach Front Villas.  foto: Kokomo Island Alebo si vyberte z ponuky náš BUBO Prémium: INTERCONTINENTAL FIJI s raňajkami. Intercontinental leží na jednej z najkrajších pláží na ostrove, Natadola. Intercontinental Fiji je určený pre náročnejších klientov, ktorí si potrpia na luxuse. 5 nocí ubytovanie v luxusnom rezorte na Fiji INTERCONTINENTAL s raňajkami. Večerná ohňová šou v hoteli Intercontinental. Pláž luxusného rezortu INTERCONTINENTAL. Pre milovníkov golfu je tu 18-jamkové ihrisko. Ak by ste si mali vybrať  jediné miesto kam ísť tak poďte sem. Pláže pri ostatných rezortoch nie sú Dokonalý relax na Fiji. V základnej cene zájazdu je 5 nocí v luxusnom rezorte SOFITEL FIJI s raňajkami. Obľúbený relax v Sofitel Fiji. Odporúčame si užiť let v business class triede.
Foto: Ľuboš Fellnes - BUBO Príchod do luxusného hotela Marina Bay Sands. To, čo je pre Paríž Eiffelova veža, je dnes pre Singap Čaká nás noc v najikonickejšej stavbe Singapuru. foto: Marina Bay Sands Izba v Marina Bay Sands. foto: Marina Bay Sands Budova v tvare nádherného lotosu hostí Art Science Museum. foto: Marina Bay Sands Prejdite sa popod gigantické stromy, navštívte mega skleník s flórou celého sveta. Foto: Martin Šimk Superstromy v singapurských záhradách. foto?: Ľuboš Fellner - BUBO Vychutnáte si aj západ slnka nad Gardens by the Bay a skleníkmi s botanickou záhradou? foto: Ľuboš F Nekonečný bazén a deň, ktorý zdá sa nikdy nekončí. Príjemná aklimatizácia. foto: Ľuboš Fellner - BUB Vybrať si môžete z až 80 reštaurácií. foto: Ľuboš Fellner - BUBO Luxus, ktorý si zaslúžite. foto: Marina Bay Sands Reštaurácia v hoteli Marina Bay Sands je samozrejme topkou v celom meste. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Počkajte si na svetelné show, ktorá sa odohráva priamo na Vašom hoteli. Foto: Martin Šimko - BUBO Most v tvare DNA.
Foto: Martin Šimko - BUBO Dedinka Hanuabada v hlavnom meste Port Moresby, kde domorodci žijú v domoch postavených na drevených Izolované hlavné mesto, ktoré nie je spojené so zvyškom krajiny žiadnou cestou iba lietadlom. No aj Rybia tržnica v hlavnom meste Port Moresby.
Foto: Ľuboš Fellner - BUBO 857 rozličných jazykov, stovky kmeňov, maximálna exotika. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Úvod do kmeňovej kultúry ako sa patrí. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Sme lovci ľudožrútov! Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Uvidíme aj tradičné kmeňové tance. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Aj mladá generácia má záujem si udržať kmeňové tradície. Foto: Martin Šimko - BUBO Dominantný kmeň silných chlapov Huli.
Foto: Martin Šimko - BUBO Babylon kmeňov spoznáme cez ich rozličné vzory, odevy, masky, totemy. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Sme vo výške cca 1700 metrov. foto: Ľuboš Fellner - BUBO Najobávanejší kmeň v celej PNG.
Foto: Martin Šimko - BUBO Exotické kmene, ktoré nenájdete nikde inde na svete. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Globalizácia je nezastaviteľná. Možno sme my poslednou generáciou, ktorá vie tieto portréty zrealizo Ide o svet, ktorý skončil včera. No tu akosi stále pokračuje. Papua je úžasná v tom, že práve tu sa Fascinujúci život kmeňov, ktoré z našej planéty rýchlo miznú. Nie je také ľahké nafotiť tieto portré Fascinujúci život kmeňov, ktoré z našej planéty rýchlo miznú. Nie je také ľahké nafotiť tieto portré Po tzv. „diaľnici vysočiny“, kamenistej ceste, drsnou, zelenou krajinou sa presunieme do úrodného úd Fascinujúca vysočina PNG.
Foto: Martin Šimko - BUBO Krásne portréty domorodcov na každom kroku. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Asaro je domov slávnych Bahenní muži a ich fascinujúci životný príbeh.
Foto: Martin Šimko - BUBO Nahé telá potreté blatom, ktoré zaschnuté zanecháva biely odtieň na tmavom tele. foto: Ľuboš Fellner Krásne portréty bahenných mužov.
Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Krásne pomaľované ženy z rôznych kmeňov. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Papua Nová Guinea leží na 2. najväčšom ostrove sveta, kde si domorodci z iných kmeňov nerozumejú čas Fascinujúci život kmeňov, ktoré z našej planéty rýchlo miznú. Nie je také ľahké nafotiť tieto portré Územím Chimbu sa dostaneme do Kundiawy skrytej v tieni najvyššej hory krajiny Mt. Wilhelm. Foto: Ľub Exotický kmeň si prezerá katalóg BUBO. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Domorodci majú málo, ale aj napriek tomu sú šťastní. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Dnes máme v pláne prísť do prístavného mesta Lae, ktoré je najdôležitejším prístavom v krajine a dru
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1333062
Cena od: 9 650 €
Príplatky od: 833 €
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

30.04.2024 16 dní Last Minute 11 098 € +833 € odlet: Viedeň letecká
24.07.2024 16 dní First Minute 9 650 € +833 € odlet: Viedeň letecká
22.10.2024 16 dní First Minute 9 650 € +833 € odlet: Viedeň letecká
12.11.2024 16 dní First Minute 9 650 € +833 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Chcete zažiť niečo unikátne? Skombinujte luxus a zážitky. Ultramoderný Singapur a exotickú Papuu Novú Guineu s oddychom na ďalekom Fiji. Ak už letíte na druhý koniec sveta je dobré využiť čas optimálne medzi poznávaním a relaxom. Zaujímavá tichomorská kombinácia od spája relax na bývalých kanibalských ostrovoch. Fiji je riviérou Oceánie a nájdete tu špičkové hotely a služby. Spoznajte nové pláže a ostrovy! Je to len na skok z Papuy.

1. deň:
Boarding completed a letíte na rovník v modernom Airbuse s usmievavou posádkou a najlepšou leteckou spoločnosťou na svete podľa CK.

2. deň:
Pristávame v luxusnom Singapure. Luxus, ktorý funguje. Dáte nám za pravdu, že aj my by sme boli radi keby to u nás bolo rovnako. Príchod do luxusného hotela Marina Bay Sand. To čo je pre Paríž Eiffelova veža, je dnes pre Singapur tento hotel – ikona! Leží v absolútnom centre a všetko sa točí okolo neho. Raňajky začnete v druhej veži na 57 poschodí vajíčkom Benedikt (druhé najlepšie na svete). Potom skočíte do bazéna s najkrajším výhľadom na panorámu mesta. Ak sa zveziete rýchlovýťahom dole ocitnete sa v najluxusnejšom obchodnom centre štátu a ceny sú pri nízkej DPH veľmi priaznivé (lacnejšie než v Dubaji). Po check ine vyjdite von a prejdite sa k soche striekajúceho Merliona s historickým hotelom Fullerton v pozadí. Počkajte si na svetelné show, ktorá sa odohráva priamo na Vašom hoteli a jednoduchú večeru vo forme street food (najlepší na svete) si dáte hneď tu, alebo vyskúšajte celebritné reštaurácie vášho hotela.

3. deň:
Príjemný deň v tropickej metropole. Začnite ho rannými tempami v bazéne s vyhliadkou na celé mesto, ochutnajte skvelé a celý deň je pred Vami. Stojíte na mieste, kde ešte donedávna bol oceán. Dnes, moderné a životaschopné mesto. Prejdite sa popod gigantické stromy, navštívte mega skleník s flórou celého sveta. Hneď oproti hotelu máte luxusné nákupné centrum, kde slovo zľava nepoznajú. Po moste v tvare DNA sa dostanete cez Marina square až do Suntec city k Fontáne bohatstva, najväčšej fontáne na svete. Príďte tam večer a absolvujte rituál, ktorý by Vám mal zabezpečiť peniaze. Navečer transfer na letisko a odlet do úplne iného sveta.

4. deň:
Ranný prílet do Port Moresby. Welcome to Papua New Guinea alias PNG. Pristáli sme neďaleko 6.dištriktu na Jacksonovom letisku. Exotická pasová kontrola, prvý dotyk s pevninou a zaujímavou Oceániou. Do obeda sa aklimatizujeme a poobede začíname. Centrálne Moresby, lokálna pláž Ela beach a vyhliadka na mesto. Izolované hlavné mesto, ktoré nie je spojené so zvyškom krajiny žiadnou cestou iba lietadlom. Už dnes sa ponoríme do fascinujúcej histórie tejto krajiny, ktorú drancovali bieli austrálski imigranti a vzťahy ani dnes nie sú ružové. 857 rozličných jazykov, stovky kmeňov považujú túto krajinu za svoj domov už tisícky rokov. S kultúrou aspoň niektorých miestnych národov sa zoznámime priamo na mieste v múzeu s množstvom nádherných sôch a totemov. Tradičný parlament a trhovisko Bokoro budú patriť takisto medzi naše zastavenia. Fakultatívna návšteva dedinky Hanuabada kmeňa Motu je pre fotografov rajom. Domov sa domorodci dostanú iba lodičkou, alebo po drevených visutých chodníkoch, ktorým chýbajú dosky a tak sa ľahko prepadnete. Z ich jazyka vznikol štátny jazyk Hiri Motu. Hiri sú známe obchodné cesty, ktoré ľudia kmeňa Motu realizovali každoročne od pradávna. Tisíce rokov vyvážali hlinené hrnce a dovážali sago. Najstaršia časť mesta, ale aj moderné Vision city a Harbour city vedľa Kenedobu. Rugbyový štadión a úlovky na rybacom trhu Koki, kde si vysvetlíme kto to je Tkačenko.

5. deň:
Presun na domáci terminál, odkiaľ nás čaká prelet do Goroky. Air Niugini ešte raz vzlietne hore a ponad tyrkysový oceán a papuánsku džungľu sa dostane až do oblakov na hranici vysočiny, spustí sa dole a pristane v srdci PNG. Presunieme sa do džungle do našej Eko lodge, kde strávime príjemný večer obkolesení džungľou a pôvodnými kmeňmi. Vitajte v srdci PNG, v oblasti, ktorú obýva kmeň Asaro. Asaro, Bahenní ľudia, je malá skupina 150 kmeňov, ktoré zdieľajú horskú džungľu Asaro s exotickými vtákmi, sú pestrejšie ako väčšina ostatných. Od krku po päty sú pokryté bielou hlinou a kráčajú pomaly, ich telá sú napnuté ako tetivy lukov. Niektorí ľudia majú v lukoch založené šípy, zatiaľ čo iní majú palice a oštepy. Na prstoch mávajú na červeno natretý bambus. Môže tak predĺžiť prsty o desiatky centimetrov a dajú sa nabrúsiť do špičky ostrej ako britva, podobne ako obrie pazúry. Sú úplne ticho, aj keď rozprávajú. Toto budú na dva dni naši najbližší susedia. Pôjdeme na návštevu do ich dediny, pozrieme sa ako žijú, ako bývajú, čo varia a aké majú zvyky. Vysvetlia nám aj spôsob, akým vdovy smútia za svojimi mužmi. So zbraňami, aké sme už v prvý deň videli, nie je prekvapením, že vdovy sú v dedine neustále prítomné. Zažijeme smútočný ceremoniál a z dediny sa vydáme späť džungľou do našej lodge. Počúvajte spev vtákov a ostatné zvuky prírody. V lodge nás čaká večera a nocľah.

6. deň:
Ranná prechádzka na horu Gurupoka (žiadna náročná túra), ktorá nám zaberie približne 25 minút. Prichádzame do starej jaskyne, ktorá slúži ako miesto, kde sa konali a konajú duchovné obrady spojené s obetami. Po návšteve jaskyne pokračujeme na vrchol posvätnej hory Gurupoka, kde je postavený kríž. Schádzame späť do našej lodge na chutný obed. Z čoho bude? V kuchyni používajú takmer výhradne produkty lokálnych farmárov a vlastnej produkcie. Eko lodge, ako sa patrí. Po obede uvidíme tradičnú výrobu masiek Asaro. Nebojte sa zašpiniť od bahna, ktoré sa na výrobu používa. Tu pochopíme, prečo sa im hovorí „Bahenní ľudia“. Nazrieme tak do ďalších tajov ľudí, o ktorých ste doteraz možno ani nepočuli. Masky sú hotové a my sme tak pripravení na slávnosť, kedy sa tieto masky tiež používajú. Nabrúste si bambusové drápy a ideme oslavovať víťazstvo. Tanec Moko Moko je tanec víťazstva, ktorý „Mudmeni“ tancovali po víťazstve v ich kmeňových bojoch. Moko Moko bude pre nás, neočakávame, že by sa práve vrátili muži z boja. Neskôr popoludní sa minibusom (20 min) vyberieme za kmeňom "Horiacich hláv z Gimmesave". Prečo sa im hovorí Horiace hlavy pochopíme na mieste. Predvedú sa aj dámy z tohto kmeňa a uvidíme tak samostatnú súčasť kmeňovej kultúry. Večera a druhé prenocovanie v Asaro Mudmen Eco Lodge.

7. deň:
Budíme sa za zvukov divočiny a po raňajkáchnasadáme do nášho minibusu. Opúšťame ľudí Asaro a mesto Goroka , aby sme sa dostali do ďalšej, nemenej zaujímavej oblasti. Ak všetko dobre pôjde a cesta bude podľa našich predstáv, 90 kilometrová cesta nám zaberie približne 3 hodiny. Pôjdeme pomaly, o to viac budeme mať možnosť v pokoji sledovať život popri ceste s honosným názvom Highlands Highway (diaľnica cez Vysočinu). Presunieme sa do oblasti Mindima, kde sa ocitneme na území Kostlivcov z kmeňa Bugamo. Ubytujeme sa, doprajeme si obed a pripravíme sa na lov. Na lov ďalších zážitkov. Čaká nás mystické popoludnie v mystickej jaskyni. S našim sprievodcom opúšťame lodge a vydáme sa objavovať zázračnú jaskyňu opradenú legendami, kde história kmeňa kostlivcov začala. Tu budeme svedkami tradičných tancov a spevov, ktoré sa úzko viažu k ľuďom, ktorým hovoria Kostlivci – Skeleton people. Tanec nám prerozpráva ich príbeh, a dozvieme sa, ako prišli k svojmu slávnostnému zovňajšku. Po frenetickom predstavení v jaskyni sa vrátime späť do našej lodge. Tu sa podvečer stretneme s Lovcami hmyzu. Ďalší kmeň, ďalšie zvláštnosti a zvyky. Je až neuveriteľné, ako odlišne dokážu žiť ľudia, ktorí sú v podstate bezprostrední susedia. Spoznáme aj ich tradície a strávime s nimi večer. Ako a prečo lovia hmyz? Ako hlboko sa dostanete pod „kôru“ s týmito ľuďmi? Pre niekoho to môže byť silnejší zážitok, pre niekoho chutnejší... Rozlúčime sa s Lovcami hmyzu. Večera, ktorá nás čaká, bude trošku odlišná ako u týchto lovcov. Ubytovanie opäť v eco-lodge, v srdci džungle, medzi domácimi kmeňmi a zvieratami. V takto odľahlej oblasti, ako je Vysočina Papuy Novej Guinei, dostáva slovo „udržateľnosť“ ten skutočný zmysel.

8. deň:
Ďalší budík a ďalšie ráno. Vstávame, posilníme sa a vyrážame na našu cestu. Čaká nás opäť deň plný spoznávania ďalších kmeňov. Neďaleko našej lodge žije kmeň, ktorému hovoria Narku prašný chodci, alebo tradične Ash Kondai Pia (Narku dust Walkers). Nazrieme do ich príbytkov, do ich (opäť) inej kultúry a tradícií. Prečo sa im hovorí Prašní chodci? Dozviete sa na mieste od našich sprievodcov. Keď závierky našich fotoaparátov docvakajú a spravia už tisícu fotku, opustíme dedinu Narku a vrátime sa do lodge k obedu. Nevynechajte žiadny kúsok jedla, popoludní pokračujeme. Po krátkej prechádzke sa stretneme s klanom Gamgane na vrchu Mount Veecap. Spolu s klanmi Sungakane a Bruglgauma patria taktiež do kmeňa Narku a žijú v oblasti mestečka Kundiawa. Hovoria dialektom Kuman. Ľudia v tejto oblasti sa venujú pestovaniu kávy, najrozšírenejšie sú sorty Arusha a Blue Mountains. Vysoká nadmorská výška a ílovitá pôda praje práve týmto odrodám. Po návšteve Gamgane pokračujeme ďalej a budeme hľadať kmeň Čarodejníkov, ktorí doteraz bývajú v domoch na stromoch. Vyčarí nám hlavný kmeňový čarodej viac ako iba úsmev na tvári? Necháme sa dedinou Gumbo a jej obyvateľmi prekvapiť. Uvidíme čarodejníkových nasledovníkov a možno uvidíme aj jeho nástupcu. Trúfnete si vojsť do domu, ktorý je postavený vo výške niekoľkých metrov na zdanlivo nevhodnom mieste? Prečo žijú na stromoch? S každým kmeňom, s každým novo navštíveným klanom sa nám vynárajú otázky. Doma pri prezentáciách fotiek rodine a priateľom budete dostávať podobné otázky, tak sa snažte zapamätať maximum. Posledné fotky, posledné podania rúk a vraciame sa do našej lodge. Vychutnáme si poslednú noc obklopení vždyzelenou džungľou a sviežim vzduchom papuánskych vrchov.

9. deň:
Ranná káva priamo z miestnych fariem nás pripraví na záverečnú etapu našej cesty. Či chceme či nechceme, dnes máme v pláne návrat do civilizácie. Po raňajkách dáme zbohom kmeňovým zvyklostiam a vyrážame na našu cestu do mesta Mt.Hagen. Čaká nás 88 kilometrov a približne trojhodinová cesta po papuánskych cestách prvej triedy. Pripútajte sa, trochu to bude hádzať. Na letisku v Mt.Hagen nasadneme do „hrmiaceho vtáka“ a preletíme do hlavného mesta PNG, kam sa z tejto oblasti autom nedostanete. Neexistuje tu žiadna spojnica, po ktorej by autá prešli. Krajina je skutočne divoká a my sa vraciame z jej srdca, z kotla kmeňov. Port Moresby už poznáme a pri drinku počas večere budeme spomínať na zážitky, ktoré sme práve zažili.

10. deň:
Opustíme nádhernú Papuu, preletíme do Port Moresby a pokračujete oddychovať na tropický ostrov Fiji. Ostrov, ktorý spája Melanéziu a Polynéziu. Novoobjavená turistická destinácia na tzv. „kanibalských ostrovoch“. Dnes tropický raj so všetkým, čo k tomu patrí. Oceán, pláže, palmy, koralové útesy a oddych podľa vašich predstáv. Vyberte si svoj hotel a absolvujte plážovú dovolenku v Tichomorí. Ozaj viete, kto je to Udre? Hotel Sofitel Fiji nájdete v najznámejšej oblasti Denarau. Tropický raj, slnko a bláznenie v bazéne. Prenajmete si auto na okruh ostrovom? Pláže na Fiji sú z čierneho piesku. Samotná oblasť Denarau je najpopulárnejšia, ale existujú aj krajšie pláže. Ak Vám záleží na pláži a chcete ostať na hlavnom ostrove tak odporúčame príplatkový hotel Intercontinental na pláži Natadola. Tá je oveľa krajšia. Alebo niektorý z množstva luxusných rezortov na ostrovoch v okolí. 
Fiji je riviérou Oceánie a jednoznačným lídrom v službách a servise. Je to vhodná báza aj na objavovanie iných ostrovov. Sme si takmer istý, že aj Vaša ďalšia cesta povedie do týchto oblastí.

11. deň:
Relax v exotickej destinácii na plážach Fiji v hoteli podľa Vášho výberu.

12. deň:
Relax v exotickej destinácii na plážach Fiji v hoteli podľa vášho výberu.

13. deň:
Relax v exotickej destinácii na plážach Fiji v hoteli podľa Vášho výberu.

14. deň:
Relax v exotickej destinácii na plážach Fiji v hoteli podľa Vášho výberu.

15. deň:
Cesta na južnú pologuľu sa končí a nás čaká už iba let domov ponad šíry oceán a celú Áziu. Ten kúsok raja necháme za sebou.

16. deň:
Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,23 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,06 USD

Zobraziť všetky »